Aktywni Społecznie ASy

Aktywni Społecznie ASy

O nas

Nasze stowarzyszenie powstało na fali znajomości zawartych podczas tworzenia Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywni Społecznie. Wystartowaliśmy jako nowy ruch miejski w 2018 roku, wprowadzając od razu dwóch radnych. Postanowiliśmy stworzyć coś nowego, sprzeciwić się dotychczasowej polityce włodarzy, układom, o których wszyscy mówią po cichu i nikt nie odważy się z tym nic zrobić. Wszystko zrodziło się w głowach naszych liderów – Marcina Stempniaka oraz Michała Tomana. Pierwszy z nich został naszym kandydatem na burmistrza, a drugi szefem sztabu wyborczego i autorem kampanii. Była to najdynamiczniejsza, najnowocześniejsza kampania ze wszystkich komitetów.

Po wyborach nadszedł czas zdecydować co dalej z naszą aktywnością i energią. Rozpoczęliśmy proces rejestracji stowarzyszenia. Po żmudnym procesie w sądzie, dnia 6 czerwca 2019 roku oficjalnie Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy rozpoczęło działalność. Prezesem został Marcin Stempniak. W lipcu 2019 zorganizowaliśmy piknik charytatywny dla Hani Bednarczyk w Palowicach. Wydarzenie to ugruntowało nas w przekonaniu, że oprócz walki o zmiany w lokalnej polityce chcemy zajmować się lokalną społecznością.

Ważnym tematem dla nas jest społeczeństwo obywatelskie. W 2020 roku wystartowaliśmy z portalem obywatelskim Lokalsi.net oraz prowadzać będziemy Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach. To dla nas wielkie wyzwanie i nasze cele na 2020 rok.

Chcesz do nas dołączyć? Napisz! Zostań ASem!