Aktywni Społecznie ASy

Aktywni Społecznie ASy

Lokalsi.net – portal obywatelski

Z samym początkiem roku, bo 1 stycznia 2020, ruszyliśmy z projektem medium obywatelskiego. Mamy przeświadczenie, że obecnie trudno o informację, która dawałaby mieszkańcom pełny ogląd sytuacji w swojej miejscowości. Uruchomiliśmy więc miejsce, które służyć ma zarówno informacji, ale co ważniejsze, wymianie myśli na tematy lokalne. Odpowiedzią na to jest nasz portal obywatelski:

WWW.LOKALSI.NET

Masz poczucie, że obecne media już niewiele mają wspólnego z obiektywną oceną rzeczywistości? Towarzyszy Ci uczucie, że w zależności od tego, którą stację telewizyjną, czy radiową włączysz taką Polskę zobaczysz? W jednej stacji “w ruinie”, w drugiej „w budowie”. Jedna Polska to ta demokratyczna, a druga to zniewolona i totalitarna. Jak jest naprawdę? Sami zadawaliśmy sobie to pytanie. Niestety coraz częściej trudno jednoznacznie odpowiedzieć na wiele z nich.

Mieliśmy nadzieję, że odpowiedzią mogą być media lokalne. Nic bardziej mylnego. Tutaj jest jeszcze gorzej. W zależności, kto opłaca artykuły w lokalnych mediach taki świat mamy. Niejednokrotnie poziom jest tak niski, że zamyka się w kopiowaniu strony urzędu gminy, czy miasta. Nie tylko władze samorządowe obecnie opłacają lokalne gazetki, czy telewizje. Zauważamy niepokojące zjawisko opłacanych mediów z partyjnych portfeli.

Postanowiliśmy przeciwstawić się temu i stworzyć niezależne, obywatelskie media. Słowo obywatelskie jest w tej idei największym filarem. Chcemy zaprosić Was – mieszkańców do tworzenia tego medium. Zachęcamy Was do pokazania waszych punktów widzenia na każdą sprawę, szczególnie lokalną. Zaproszenie kierujemy do mieszkańców Subregionu Zachodniego. Nie mamy zamiaru cenzurować. Jedynymi warunkami publikacji artykułu  na naszym portalu są: szacunek dla innych i język zbliżony do polskiego 😉

Wszyscy jednak wiemy, by coś działało dobrze, są do tego potrzebne finanse. Póki co, działamy społecznie lecz, by nasza działalność mogła się rozwijać potrzebujemy Waszego wsparcia. Naszym celem jest posiadanie redaktorów “na etacie” tak, by być na bieżąco z wydarzeniami. Chcemy także zakupić niezbędny sprzęt do działania, a w przyszłości wzbogacić treść o materiały video.

Za wszystkim stoi Stowarzyszenie Aktywni Społecznie Asy z Czerwionki-Leszczyn, które powstało by szerzyć ideę społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju lokalnego, poprzez zaangażowanie ludzi.

Jeśli więc nasz projekt lokalnego portalu obywatelskiego Cię zaciekawił, nasza misja przekazywania prawdy i faktów jest Tobie bliska, to zapraszamy do wsparcia naszego projektu:

Przelew (najlepiej stały):
16 1600 1462 1884 2074 4000 0001
Stowarzyszenie Aktywni Społecznie ASy
z dopiskiem “Portal Lokalsi”